DOMŮ  |  TIRÁŽ  |  KONTAKT  |  MAPA STRÁNEK  |  PŘIHLÁSENÍ
Vinonaut / vinaři
de/cz


Rodinné vinařství Adams se nachází se v Ingelheimu ve vinařském regionu Rýnské Hesensko (Rheinhessen) a bylo založeno v roce 1823. Oblast kolem Ingelheimu se nazývá „ostrov červeného vína“ („Rotweininsel“). Zdejší tradici pěstování modrých odrůd založil císař Karel Veliký již v roce 766, když do regionu přivezl révu z Burgundska.
Podnik šéfuje mladá vinařka Simone Adams, která převzala vedení po náhlé smrti svého otce v loňském roce. Simone Adams vystudovala vinohradnictví a enologii na znamé Vysoké škole vinařské v Geisenheimu a absolovala stáže v různých vinařstvích ve Francii, Itálii, Jižní Africe a na Novém Zélandu. Na zhruba 10 hektarech se zde pěstují převážně modré odrůdy (cca. 70 %). Hlavní pozornost je věnována odrůdě Spätburgunder (Pinot noir, Rulandské modré), kterou nabízí vinařství ve vícero řadách. Dále hraje důležitou roli Dornfelder, v Německu nesmírně populární odrůda. Třetím pilířem produkce v oblasti červených vín tvoří „nové“ odrůdy, které jsou schopny za místních klimatických a půdních podmínek dodat surovinu na výrobu plných a intenzivních červených vín. Jmenovitě se jedná o odrůdy Acolon a Cabernet Dorio.
V naší nabídce najdete zatím základní Spätburgunder a Acolon. Během jara 2012 plánujeme rozšířit nabídku vinařství Adams o prémiový Pinot noir a prémiové cuvée.